👉 Z czym łączyć, a z czym nie łączyć witamin?💊
Wiosnę na działce w 2014 roku zaczęliśmy od pozyskania soku z brzozy.
Sok z brzozy (oskoła) znany medycyny ludowej jako lek przeciwnowotworowy. Podobno sok z brzozy łagodzi też bóle reumatyczne i objawy choroby wrzodowej. Świeży sok z liści brzozy ma działanie moczopędne i odtruwające organizm. Przyśpiesza wydalanie moczu i złogów oraz zapobiega powstawaniu kamieni moczowych.
Na pewno świeży sok z pnia brzozy, a także z jej młodych liści oraz pączków jest bogaty w witaminy i minerały. Szklanka tego soku pomoże zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na: potas, magnez, fosfor, wapń, żelazo, miedź, aminokwasy, witaminy z grupy B, kwas askorbinowy, czyli witaminę C, sole mineralne.
Jak i kiedy pobierać sok brzozowy?
Na wysokości ok. 50 cm trzeba wywiercić otwór w pniu brzozy (głębokość otworu 3 - 5 cm) i włożyć do niego rurkę, którą należy włożyć do pojemnika, do którego chcemy zbierać sok. Pobrany sok przechowujemy w lodówce do 5 dni, później mętnieje i może stracić swoje właściwości.
Zrobiłem też karmnik dla ptaków. Widać już krzaki aronii, jagody kamczackiej oraz truskawki. Po zakończonych pracach pieczona kiełbasa przy ognisku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz